O nas

 

Przedsiębiorstwo ZWUKSO Sp. z o.o. Sp.k. jest wysoko wyspecjalizowanym hurtowym dostawcą pigmentów nieorganicznych, istniejącym na rynku od 35 lat. Współpracujemy z producentami wykorzystującymi syntetyczne pigmenty nieorganiczne w swojej działalności. Obsługujemy różnorodne branże m.in.: farb i lakierów, wyrobów betonowych, gumową, szkła i ceramiki, a także tworzyw sztucznych. Posiadamy szeroką bazę produktową obejmującą kilkaset kolorów. Dbamy o czystość chemiczną oferowanych pigmentów, a do produkcji wykorzystujemy zieloną energię z paneli fotowoltaicznych, zapewniając tym bezpieczeństwo dla ludzi i ochronę środowiska naturalnego.


W 1994 roku rozpoczęliśmy współpracę z Zakładami Chemicznymi PRECHEZA a.s. z Republiki Czeskiej - jednym z kluczowych wytwórców bieli tytanowej i innych syntetycznych pigmentów nieorganicznych w Europie. Nasza firma - od 28 lat - jest największym w Polsce (CERTYFIKAT 2023) dostwcą różnych gatunków bieli tytanowej marki PRETIOX™ oraz kolorowych pigmentów proszkowych, granulowanych i mikronizowanych z grupy FEPREN™.

Oferujemy pigmenty nieorganiczne w formie proszkowej o najwyższych w swojej klasie parametrach z grupy IRONMAX™, OXIDEX™, CHROMTEX™, BLUEFEX™, a także standardowe kolory z grupy FERRBEX™. Ponadto dla producentów wyrobów betonowych oferujemy pełną gamę kolorystyczną pigmentów płynnych z grupy MIXBAU™, pigmenty w formie granulatu z grupy GRANOX™. Biorąc pod uwagę narastający problem zanieczyszczenia środowiska naturalnego na wyróżnienie zasługują pigmenty proszkowe i płynne z grupy NOXFREE™ i MIXBAU PRO™, które zawierają fotokatalityczny dwutlenek tytanu. Służą one m.in. do produkcji proekologicznych „zielonych” wyrobów betonowych, eko-tynków i eko-farb mających pozytywny wpływ na poprawę jakości powietrza w przestrzeni miejskiej. Ponadto pigmenty te wykazują działanie wspomagające samooczyszczanie się powierzchni budynków, czy infrastruktury chodnikowej i drogowej. W naszej ofercie posiadamy również pigmenty mikronizowane TERIMIC™.

Zdobywane przez dziesiątki lat doświadczenie umożliwia nam staranny dobór produktów o różnorodnych parametrach fizyko-chemicznych dedykowanych do szerokiej gamy aplikacji docelowych. Gwarantujemy deklarowaną jakość produktów prezentowaną w kartach technicznych i kartach charakterystyki, jak również najwyższą powtarzalność, co potwierdzają na bieżąco prowadzone badania laboratoryjne.

W marcu 2023 roku uczestniczylismy w największych targach branżowych w Europie związanych z produkcją farb i lakierów European Coatings Show.

W 2022 roku w hotelu Double Tree by Hilton Hotel & Conference w Warszawie, mieliśmy zaszczyt prezentować wraz z firmą PRECHEZA a.s., naszą najnowszą ofertę produktową na targach branżowych ICCX Central Europe 2022 (ICCX 2017ICCX 2018ICCX 2020, ICCX 2022) W jednym miejscu, ponad 100 wystawców związanych z przemysłem betonowym - prezentowało m.in. wszelkiego rodzaju surowce do produkcji, specjalistyczne maszyny, a także  najnowocześniejsze systemy pakowania. Na naszych połączonych stoiskach 54 i 55 dostępna była szeroka oferta pigmentów PRETIOX™ i FEPREN™,  a także szeroka paleta eko-pigmentów z grupy NOXFREE™ i MIXBAU PRO™. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili!

We września 2021 roku w Giżycku w Hotelu St. Bruno uczestniczyliśmy w jubileuszowym Sympozjum związanym z 25-leciem Stowarzyszenia Brukowej Kostki Drogowej.

W 2023 roku - czternasty raz - dołączyliśmy do grona Gazel Biznesu, czyli firm, które dynamicznie się rozwijają, są rzetelnymi i sprawdzonymi partnerami biznesowymi. Oprócz tego pragniemy wskazać, iż w celu utrzymania wysokiej pozycji solidnego i sprawdzonego dostawcy syntetycznych pigmentów nieorganicznych w Polsce, w 2004 roku wdrożyliśmy i stosujemy w wymaganym zakresie system zarządzania jakością wg normy PN-EN ISO 9001.
 
Obieg dokumentów

Uprzejmie prosimy, aby korespondencję przesyłać do nas wyłącznie w formie elektronicznej w powszechnie stosowanych formatach. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa, ochrony środowiska, jak również fizycznymi ograniczeniami w funkcjonowaniu poczty i firm kurierskich. Z naszej strony wszelka korespondencja do Państwa będzie kierowana na oficjalne adresy mailowe wskazane do bezpośredniego kontaktu. Obecnie wystawiane przez nas faktury i dokumenty okołosprzedażowe, przesyłamy na uzgodnione z Państwem adresy mailowe.