O nas

Przedsiębiorstwo ZWUKSO Sp. z o.o. Sp.k. (dawniej ZWUKSO Decowski Martyniak Spółka Jawna) jest wysoko wyspecjalizowanym dostawcą pigmentów nieorganicznych, istniejącym na rynku od 30 lat. Współpracujemy z producentami wykorzystującymi syntetyczne pigmenty nieorganiczne w swojej działalności. Obsługujemy dziesiątki branż. Posiadamy szeroką bazę produktową obejmującą kilkaset kolorów. Dbamy o czystość chemiczną oferowanych produktów, zapewniając tym bezpieczeństwo dla ludzi i ochronę środowiska naturalnego. 

Oferujemy syntetyczne pigmenty nieorganiczne w formie proszkowej o najwyższych w swojej klasie parametrach z grupy IRONMAX™, OXIDEX™, CHROMTEX™, BLUEFEX™, a także standardowe kolory z grupy FERRBEX™. Ponadto dla producentów wyrobów betonowych oferujemy pełną gamę kolorystyczną pigmentów płynnych z grupy MIXBAU™, pigmenty w formie granulatu z grupy GRANOX™.

Nasza firma od wielu lat jest największym w Polsce (CERTYFIKAT 2018) dystrybutorem różnych gatunków bieli tytanowej marki PRETIOX® oraz kolorowych pigmentów proszkowych i granulowanych z grupy FEPREN®, produkowanych przez Zakłady Chemiczne PRECHEZA a.s. z Republiki Czeskiej - jednego z kluczowych wytwórców pigmentów w Europie. Biorąc pod uwagę narastający problem zanieczysczenia powietrza i tworzenia się smogu, na wyróżnienie zasługują fotokatalityczne biele tytanowe PRETIOX®, które służą do produkcji eko-betonu, eko-farb i eko-tynków mających wpływ na poprawę jakości powietrza w przestrzeni miejskiej. Ponadto posiadamy status wyłącznego oficjalnego dostawcy na terenie Polski bieli tytanowej PRETIOX RGU.

Zdobywane przez dziesiątki lat doświadczenie umożliwia nam staranny dobór produktów o różnorodnych parametrach fizyko-chemicznych dedykowanych do szerokiej gamy aplikacji docelowych. Gwarantujemy deklarowaną jakość produktów prezentowaną w kartach technicznych i kartach charakterystyki, jak również najwyższą powtarzalność, co potwierdzają na bieżąco prowadzone badania laboratoryjne. Wysoka jakość oferowanych przez nas syntetycznych pigmentów nieorganicznych pozwala na stosowanie ich w wielu branżach, m.in.: produkcji farb i lakierów, betonu, asfaltu, tworzyw sztucznych, zapraw, papieru, ceramiki, gumy, tynków, fug, szkła, itp.

W 2018 roku zostaliśmy - już dziewiąty raz - zaproszeni do Klubu Gazel Biznesu, czyli firm, które dynamicznie się rozwijają, są rzetelnymi i sprawdzonymi partnerami biznesowymi. Oprócz tego pragniemy wskazać, iż w celu utrzymania wysokiej pozycji solidnego i sprawdzonego dostawcy syntetycznych pigmentów nieorganicznych w Polsce, w 2004 roku wdrożyliśmy i stosujemy w wymaganym zakresie system zarządzania jakością wg normy PN-EN ISO 9001.